Чедомир Јаневски од денеска е нов тренер на Енозис од Кипар, објави клубот од оваа земја.

Јаневски и Енозис соработуваа од 2009 до 2011 година, клубот е во долниот дел од табелата во шампионатот на Кипар и поранешниот македонски селектор ќе треба да го спасува од испаѓање.

Покрај Енозис, Јаневски има работено во Кипар и во екипата на Етникос Ахна и добро го познава фудбалот во оваа земја.

 

👉 Το Διοικητικό Συμβούλιο της εταιρείας Ε.Ν.Π. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (ΔΗΜΟΣΙΑ) ΛΤΔ είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την…

Gepostet von Enosis Neon Paralimniou FC am Montag, 20. Januar 2020