Иако не се прослави со формата во која брани по трансферот во Реал Мадрид, Тибо Куртоа има со што да се пофали по завршувањето на разочарувачката сезона. Шпанските медиуми октрија со кого Куртоа заминал на Ибица каде го минува првиот дел од летниот одмор.

Италијанската манекенка и фото модел Сара Солдати повеќе од три месеци успешно ја криела врската со репрезентативниот голман на Белгија.