Денеска во Амстердам со ждрепка одредени групите во Ц-Лигата на УЕФА Лигата на Нации.

Македонија е во групата 2, заедно со селекциите на Грузија, Естонија и Емренија.

Интересна е групата 3, Словенија, Косово ,Грција и Молдавија.

Косово е наш противник во полуфиналето на УЕФА Лигата на Нации на 26 март во СКопје, билетите се веќе во продажба по цена од 300 и 400 денари.