Зинедин Зидан и Кике Сетјен ги објавија стартните формации за вечерашното „Ел Класико“ во Мадрид.

Зидан на Барселона ќе  и се спротистави со Бензема, Крос, но без Модриќ во почетниот тим…

Кике Сетјен се реши во почетниот тим со Меси, Видал, Гризман…

Средбата запоќнува од 21 часот на „Сантјаго Бернабе“.