Хаосот кој владее во соблекувалната и во управата на Барселона е ставен во втор план за денешниот натпревар на „Сан Мамеш“ во четвртфиналето од Купот на Кралот во Шпанија.

Сетиен не направи поголеми изненадувања со почетната единаесетка, во неа е Лионел Меси кој зедно со Ансу Фати ќе го сочинуваат нападот на „Каталонците“.

Ова е почетниот состав на домаќините: