Манчестер Сити со предност 2-1 го пречекува ПСЖ на реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите, резултат кој на „граѓаните“ им најавува пласман на завршниот меч за титулата.

ПСЖ ослабен поради повредата на Мбапе, напаѓачот на „светците“ е на клупата за резерви, средбата започнува од 21 часот.