Пабло Сарабија стави потпис на петгодишен договор со фудбалскиот првак на Франција. Официјалната потврда доаѓа на официјалниот твитер профил на ПСЖ.

Сарабиа  доаѓа од екипата на Севиља а за неговиот премин „светците“ платија 18 милиони евра.

Наскоро во дресот на ПСЖ ќе биде преставен и Андер Ерера кој летовото го напушти Манчестер Јунајтед по истекот на договорот.