Адриен Рабио е во Торино, иднината е извесна, Јувентус е следна дестинација , медицински прелгеди и веднаш на тренинг кај „старата дама“.

Рабио имаше сериозни проблеми кај ПСЖ, се реши да ја смени клупската средина, го избра Јувентус кој има големи амбиции следната сезона во Лигата на шампионите. Роналдо доби квалитетен соиграч, Рабио ќе биде еден од најскапите играчи во калчото, игра во средниот ред и ќе биде супер засилување за тимот од Торино.