Столе Димитриевски и Рајо Валјекано ќе играат со Барселона во 1/8 финалето во Купот на Кралот на Шпанија. Екипата од Каталонија е супер фаворит, но ова ќе биде голем предизвик за тимот на македонскиот репрезентативец.

Барди и Леванте за противник го добија  Валјадолид, натпреварите од оваа рунда се играат од 26 до 28 јануари.