Јувентус викендов ремизираше со Верона во 1:1 во 24 коло од Серија А на натпревар на кој Мекени влезе во игра во 68 минута.

Новото засилување на „Старата Дама“ не постигна гол или асистенција но затоа неговата реакција кога ја виде во живо новинарката Дилета Леота е хитот на викендот во Италија.

Леота работи за ТВ ДАЗН, а во последните две години е убедливо најпознатата спортска новинарка во Европа.