Македонските репрезентативци од вчера се наоѓаат во Амстердам , во исчекувње на последниот дуел од ЕУРО 2020 со репрезентацијата на Холандија.

Фудбалерите се сместија во Амстердам, и одработија неколку тренинзи , а денешниот ден го искористија за прошетка низ Амстердам и мало запознавање со градот.  Пандев, Барди, Елмас Тричковски, и дружината денес со брод се прошетаа низ престолнината на Холандија и уживаа во убавините на градот.

Секоја чест момци , не направивте горди со пласманот на ЕВРО 2020 и заслужено уживајте во тоа.