Жозе Мурињо  предизвика нова бура во Италија, тој  следната сезона е тренер на Рома, навивачите на „волчицата“ со мурал му посакаа добредојде.

Португалецот беше тренер на Интер, во Италија се враќа после 11 години, во Рома очекуваат да ги вклучи во трката за скудетото.

На социјалните мрежи се појави мурал од Португалецот како своевидно топло добредојде во Рим.