Поранешниот дефанзивец на Англија и долгогодишен член на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд за „ЕА Спортс“ состави идеален тим на играчи кои според него биле најдобри на своите позиции во 2020 година.

Во изборот на Рио Фердинанд има пет фудбалери на Ливепрул, а немаше место за Меси или за Бруно Фернандес…