Утре во калчо лигата се игра дербито на „Олимпико“, Јувентус гостува кај Рома, Андреа Пирло на располагање го има речиси целиот тим.

Дибала е во составот на „старата дама“ како и Алваро Мората, тој последен с еприклучи на Јувентус, но во нападот се очекува да започнат Роналдо и Кулушевски.