Кристијано Роналдо како играч на Манчестер Јунајтед во новата сезона во Премиерлигата ќе деитира на 11-ти септември, ова го тврди новинарот на „ЕСПН“, Марк Огден.

Според Огден, Роналдо прво ќе ги одработи натпреварите за Португалија, а потоа ќе биде во почетниот тим на Јунајтед против Њукасл.