Португалецот, Кристијано Роналдо, благодарение на вториот погодок против селекцијата на Франција го израмни рекордот во рамки на репрезентативниот фудбал.

Имено, по Иранецот, Али Деаи, Роналдо го постигна 109. погодок во дресот на националната репрезентација.