Луис Хамилтон на Инстаграм објави селфи, ги покажа „мускулите“ на тоа се „налепија“ многу фанови на Ф1 шампионот, меѓутоа и познати спортисти, еден од нив беше и Кристијано Роналдо.

Португалецот често знае да се истакне на социјалните мрежи, откако Хамилтон се покажа со селфи, Роналдо со коментар:

„Брат, добро изгледаш, ама не си како мене“ – му порача Роналдо на Хамилтон.