По победата над Верона, Маурицио Сари има кратко време за да го подготви тимот за утрешната пресметка со Бреша во вонредното коло од Серија А.

Предводникот на Јувентус потврди дека Кристијано Роналдо чуствува мала болка во мускулот на левата нога но ќе биде подготвен за дуелот со Бреша.

„Роналдо вчера почуствува млала болка но тоа е нормално со оголед на тоа колку натпревари одигра до сега, Игуаин нема скршен нос и затоа велам дека е ок.“ – изјави Сари.

Игуаин исто така беше неизвесен но сепак ќе биде дел од почетниот тим, таму нема да го видиме Дибала.