Јувентус и Милан вечерва (20-45 ч.) го играат дербито на колото во Серија А, и двата тима имаат по 69 бода, распоредени на 4 и 5 место на табелата.

Златан Ибрахимовиќ и Кристијано Роналдо се главните адути на двата тима вечерва, бодовите се потребни за излез во Лигата на шампионите.

Роналдо на тренинг праша, со лева или со десна? Потоа порача „Forza Juve“ …