Кристијано Роналдо вечерва против Сампдорија со Јувентус ја започнува одбраната на титулата во Серија А.

Јувентус е голем фаворит, Роналдо е убеден дека победата не е доведена во прашање, неговата девојка Георгина опуштено со другарките замина на забава.