Кристијано Роналдо во својот дом чита книга за време на гала церемонијата „The Bestt“ на ФИФА каде се доделуваа наградите за најдобрите.

Португалецот не беше „мотивиран“ да го напушти Торино и да дојде во Милано каде се одржа церемонијата, на „Инстаграм“ напиша мотивирачка порака.

„„Трпението и упорноста се двете карактеристики кои ги разликуваат аматерите од професионалците.  Не можеш да направиш буквално се, но направи се што можеш за да ги направиш реални твоите соништа. Запомни – после ноќта секогаш доаѓа зората“