Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, на својот официјален твитер постави фотографија на која прикажува како ја користи ледената бања за опоравување на телото.

Роналдо е познат по тоа што употребува несекојдневни методи за одржување на телото и формата.