Кристијано Роналдо објави фотографија на Инстаграм, делува моќно и мотивирано, се ближи рестартот на Серија А.

Португалецот со нетрпение го очекува првиот натпревар по кризата од коронавирусот, обајви фотографија со која порача:

Во петок Јувентус се среќава со Милан во полуфиналето на Купот на Италија, првата средба заврши 1-1.