Поранешната ѕвезда на Реал Мадрид Кристијано Роналдо ја оспрлави победата на „лос бланкос“ во големото дерби против Барселона од 3:1 на „Камп Ноу“.

Португалецот објави на Инстаграм своја фотографија од дворот на домот во Торино, под која едноставно напиша  „Siiiiiiiiiii”.

 

View this post on Instagram

 

Siiiiiiiiiii💪🏽

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 

 

Напаѓачот на Јувентус е во карантин, откако беше позиитивен на коронавирус.