Ливепрул го совлада Јунајтед со 5-0 на „Олд Трафорд“, хет трик запиша Мохамед Салах.

Египќанецот стана првиот играч кој  на Јунајтед му дал три гола на еден меч на легендарниот „Олд Трафорд“.