Валверде одлучи да не калкулира и да ги повика најдобрите во почетниот состав за денешниот дуел со Интер во Лигата на шампионите.

Екипата од „Камп Ноу“ ќе ја предводи Меси кој заедно со Суарез и Гризман ја сочинуваат напаѓачката тројка.

Кај гостите во Италија недостигна повредениот Лукаку но во почетниот состав на Конте се најде Алексис Санчез.