Џејдон Санчо ужива во летниот одмор, додека чека завршница на преговорите меѓу Борусија и Јунајтед, лудува на луксузната јахта.

Репрезентативецот на Англија е желба на Јунајтед кој засега нема 120 милиони евра, кога ќе ги има, ќе го има и Санчо во составот.