Рекордното засилување на Манчестер Јунајтед ова лето, Џејдон Санчо беше тема за потсмев од Скај Спорт Германија поради неговиот ефект во новиот клуб.

Санчо стана 007 затоа што на има 0 голови, 0 асистенции на 7 натпревари за Манчестер Јунајтед.

Дојде на „Олд Трафорд“ за да биде Џејмс Бонд но се чини засега е само Бонд глумен од Мистер Бин.