Јувентус попладнево ја дочекува Бреша во натпревар од 24 коло во Серија А без најдобриот поединец, Кристијано Роналдо доби ден одмор а Сари на неговото место го повика Гвардадо кој заедно со Игуаин и со Дибала ќе ја сочинуваат напаѓачката тројка на Јуве.

И покрај слабото издание против Милан во Купот на Италија, Рамизи одново е дел од почетниот состав а шанса добива од првата минута и Рабио.

На спротивната страна, Балотеи и Аје се задолжени за голвои. Изнандувачки во почените 11 на Бреша немаше место за Николас Спалек.