Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, размислува за изгледот на својата екипа за следната сезона.

Во врска со тоа, тој во Јувентус сака да го виде играчот за врска на Челзи, Жоржињо. Според информацијата на TuttoJuve, Сари го сака веќе од ова лето.

Исто така, Сари ја следи и играта на играчот за врска на Барселона, Филипе Кутињо, кој моментално е на позајмица во Баерн.

Кој од овие двајца ќе го засили Јувентус ќе видиме во нареднот период.