Серхио Агуеро е дел од почетниот состав на Манчестер Сити за денешниот натпревар со Вест Хем на „Етихад“ од 26 коло во Премиер лигата.

Агуеро последен пат беше во стартниот тим на Гвардиола токму против Вест Хем во 6 коло оваа сезона на 24 окомври 2020 година.

Ова е почетниот состав на Вест Хем.