Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се приклучи кон познатите и богати личности во донирањето за помош на најпогодените од Ковид-19.

Капитенот на „Кралевите“ донираше 264 571 заштитни маски и 1000 заштитни костими за лицата кои работата за време на пандемијата.

Предходно донација во Мадрид пристина и од клубот на Рамос.