Серхио Рамос има 34 години, за фудбалски состојби пред пензија, но тој изгледа физички одлично, подготвен е да одговори на сите предизвици што ги носат натпреварите на кои игра за Реал Мадрид.

Капитенот на „кралевите“ на Инстаграм објави фотографија на која ги покажа мускулите.