Шкендија пред утрешниот реванш меч со Номе Калју од Естонија го одржа официјалниот тренинг  на арената „Тодор Проески“  во Скопје.

Тетовчани имаат еден гол преднот од гостувањето во Талин и се пред пласман во второто коло. Средбата утре се игра од 17 часот.