Екипата на Шкендија отпатува за Романија, утре против Ботошани за кого настапуваат Давид Бабунски и Стефан Ашковски го играат мечот од второто квалификациско коло во Европа лигата.

Сребата меѓу Ботошани и Шкенидја утре се игра од 17-45, македонскиот преставник посакува победа и пласман во третото коло.