Шампионот на Македонија во фудбал, Шкендија денеска отпатува за Талин каде во вотрник ќе го одигра првиот квалфикациски меч во Лигата на шампионите, противник е Номе Калју.

Шкендија е голем фаворит на двомечот, средбата во вторник се игра од 18 часот на стадионот „Кадриорг“ .

ФОТО: ФК ШКЕНДИЈА