Македонскиот фудбалски првак, Шкендија денеска точно на планде ќе го дознае противникот во квалификациите од Лигата на шампионите на УЕФА.

На генералната проба за извлекувањето, Шкендија го доби Хелсинки од Финска.


Ждрепката е закажана за 12 часот, а првите средби од квалификациите ќе се играат на 6 и 7 јули.