Шкупи и Ренова вотретото коло на ПМФЛ  на „Чаир“ одиграа 2-2. За Шкупи и Ренова  ова е прв нерешен меч во новата сезона.

Жешкото време не ги „изгоре“ играчите на двата тима кои постигнаа заедно  четири голови.Јурина му донесе бод на домашниот тим со гол во судиското продожение, тој го постигна  и водечкиот погодок за Шкупи.

За екипата на Ренова која стигна до пресврт  но не успеа да совои три бода, двата гола се дело на Селмани во 44 и 82 минута.

Шкупи сега е на петата позиција на табелата, Ренова со  7 бодови е  на делба на првото место.

ФОТОГАЛЕРИЈА: