Шкупи го промовираше новото засилување, Елвин Јунузада,  дефанзивец  од Азербејџан кој последната сезона играше за екипа на  Челик од Зеница.

27-годишниот дефанзивец  се очекува да биде на располагање на тимот веднаш, Шкупи во квалификациите за Европа лигата ќе игра со Нефчи од Азербејџан.

Шкупи во трансфер периодот беше и се уште е многу активен, ова е шесто заслување, најавуваат уште две од Вардар.

Ai është në mesin tonë. I urojmë mirëseardhje në ekipin tonë #ElvinYunuszada 🇦🇿Pas pak detajet dhe deklarata e tij….

Gepostet von FC Shkupi am Montag, 10. August 2020