Македонскиот прволигаш Шкупи се подготовува во Турција пред настапот  во квалификациите за Европа лигата, се работи напорно и посветено.

Шкупи се засили со играчот од БИХ, Марин Јурина има 25 години, играч од средниот ред, тој доаѓа од  екипата на Челик, настапуваше и за Кршко, Копер, Анкаран, Чапљина, Задар, Хајдук и Зрињнски.

Во моментов , Шкупи е во Турција каде утре чаирчани ќе одиграат пријатекски наторевар  со рускиот тим Ска Хабаровск, кој исто така ќе биде на подготовки во Турција.

ФОТО : ФК ШКУПИ