Шкупи победнички ја започна сезоната, запиша триумф  над Борец кој добро се држеше  на „Чаир“  каде имаше почетен резултат се до 61 минута.

Домашните победата ја најавија со голот  на Јурина во 61 минута. Конечните 2-0 ги постави Гудијаби во 87 минута од натпреварот.