Македонскиот првак во футсал Шкупи во нов термин ќе ги почне квалификациите во Лигата на шампиони, објави УЕФА.

Шкупи за противник на стартот од елитното натпреварување го има ирскиот првак Блу Меџук Даблин, а мечот ќе се игра на 27 овој месец од 19.30 часот во салата Борис Трајковски.

Мечот ќе биде пренесуван во живо на Тв Алсат.

Првично,Шкуѓи требаше да го пречеча Блу Меџик Даблин на 29 ноември во малата сала во СРЦ „Јане Сандански.