Реал Мадрид денеска објави дека по низата на тестови дека ниеден фудбалер не е позитивен на Коронавирусот во пресрет на продолжението на сезоната.

Веднаш потоа стигна информација дека Лука Јовиќ нема да е дел од тимот, бидејќи има скршеница на петата од десната нога.

Процената е дека Јовиќ ќе биде надвор од терените околу шест седмици, што значи дека за него сезоната е завршена.