Во Бундеслига 2 денеска се играат три средби, македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов за жал не е во составот на Штутгарт.

Штутгарт ги објави стартните единаесет за оваа средба, Чурлинов не е меѓу резервите, средбата со Кил започнува од 13-30 часот.