Фудбалерите на Силекс ја продолжија успешната мисија во ободот експресно да се вратат во Првата лига, откако денеска славеа на гостувањето кај Вардар со 2:1.

Силекс победи со голот на Благоја Спирковски во 90 минута.

Втора лига – Запад (11. коло):

Вардар – Силекс 1-2

Охрид – Кадино 3-1

Гостивар – Велешта 1-0

Тетекс – Беса 2-1

Кораби – Воска 1-1

Standings provided by SofaScore LiveScore