Тренерот на Атлетико Мадрид Диего Симеоне (49) ужива на одморот во Ибица, по напорната сезона, со својата поубава половина Карла Переира со која има две деца.

Симеоне покажа дека и на речиси 50 години е во совршена форма, а папараците го „уловија“ парот додека излегуваше од вода по разладувањето.