Славен Белупо објави фотографии од својот фудбалер Музафер Ејупи, кој во Копривница беше претепан со железна шипка. Под фотографиите од  Белупо напишаа официјално соопштение за овој инцидент.

„Нашиот играч Музафер Ејупи се наоѓа на домашно лекување поради нападот кој го имаше пред два дена. Му посакуваме брзо закрепнување како би се вратил на фудбалските терени и заедно да остваруваме добри резултати со овој клуб. Исто така сакаме да апелираме до сите хрватски медиуми објекивно да ифнормираат за овој случај, бидејќи можеше да се види по социалните медиуми дека голем дел од коментарите беа недолични-наведуваат од Белупо.

Naš igrač Muzafer Muzo Ejupi nalazi se na kućnoj njezi, u svom domu u Koprivnici te se oporavlja od teškog fizičkog…

Gepostet von NK Slaven Belupo am Freitag, 27. September 2019