Лавина коментари предизвика веста на „Corriere dello Sport“ дека српскиот тренер Синиша Михајловиќ е тешко болен, па неговите пријатели и обожаватели ширум светот му праќаат пораки со поддршка.

Роберто Манчини е само еден од многубројните пријатели на Михајловиќ кој му посака да го добие најважниот, животен натпревар.

„Премногу си силен Синиша. Ова ќе те направи уште посилен и после повторно ќе играме падел.“ – напиша селекторот на Италија под објавените фотографии.

 

View this post on Instagram

 

Sei troppo forte @mrmihajlovic 💪🏽💪🏽💪🏽questo ti fa un baffo e poi dobbiamo giocare a padel #mancio 💙

A post shared by Roberto Mancini (@mrmancini10) on