Летното засилување на Манчестер Јунајтед, Ван Де Бек се најде во почетниот состав на Манчестер Јунајтед за денешниот натпревар со Лајпциг во Лигата на шампионите.

Солскјер по низата критики реши да му даде шанса на плејмејкерот од првата минута додека Фернандес по подолго време е преселен на клупата за резерви.