Манчестер Јунајтед му гостува на Брајтон во 1/8 финалето од Лига Купот по онаа контроверзна победа од 3:2 во 100 минута во Премиер лигата.

Солскјер реши да направи серија промени во почетниот состав каде сега има место и за Ван де Бек, Дало, Баи, Мата и Игало, на голот е Хендерсон.

Кај домаќините нема поголеми изненадувања, на клипата остана Маупај како и Тросард.